Fundator

Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem ustanowiona została przez Jacka Rutkowskiego, aktem notarialnym sporządzonym dnia 19 lutego 2019 roku.

Jacek Rutkowski – Przewodniczący Rady Fundacji

– Prezes Zarządu Komplementariusza-Komadytariusz MAT BUD Materiały Budowlane,
– Osobowość Roku 2018 r. w kategorii Biznes Plebiscytu Redakcji Gazety Pomorskiej, Nowości, Express Bydgoski,
– Biznesmen 2018 r. Kujawski-Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Bydgoszczy,
– Fundator, Przewodniczący Rady Fundacji Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem,
– Ambasador Polskiego Czarnego Krzyża na Kujawsko-Pomorskie,
– zdobywca Oscara w Konkursie OSP RP Floriany 2018 r., najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca w RP,
– uhonorowany Medalem Solidarności Społecznej BCC, Złotym Medalem Akademii Polskiego Sukcesu, Pierścieniem Patrioty i Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

e-mail: j.rutkowski@fundacjajackarutkowskiego.pl

Paweł Andrzejewski – Prezes Zarządu

e-mail: p.andrzejewski@fundacjajackarutkowskiego.pl

Błażej Baumgart – Wiceprezes Zarządu sekcja lekkiej atletyki

Od 2006 roku w pracuję jako Dyrektor Budowlanego Klubu Sportowego w Bydgoszczy (sekcje lekkiej atletyki, piłki nożnej, łucznictwo i od 2014 reaktywowany hokej na lodzie). Klub skupia ok 600 licencjonowanych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

e-mail: b.baumgart@fundacjajackarutkowskiego.pl

Arkadiusz Matczyński – Wiceprezes Zarządu ds. sportu i edukacji

Wykształcenie: wyższe, magister ekonomii Uniwersystetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Doświadczenie zawodowe:
– właściciel firmy Agencja Informatyczna „Arcom”

– koordynator i główny specjalista w Dziale Informatyki Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy

– Prezes Międzyszkolnej Ligi Szkolnej – pomysłodawca projektu Edukacja przez szachy i cyklu zawodów szachowych w województwie kujawsko-pomorskim

Moją pasją jest informatyka, z którą związany jestem od dzieciństwa. Jako redaktor miesięcznika „Świat Gier Komputerowych” miałem okazję połączyć przyjemne z pożytecznym, łącząc pracę z zabawą.
Zainteresowanie szachami przyszło wraz z synem Mariuszem, który posiada II kat. szachową. Wspólna pasja spowodowała chęć propagowania tej interesującej dyscypliny w naszym województwie.

e-mail: a.matczynski@fundacjajackarutkowskiego.pl

facebook: https://fb.me/arkadiusz.matczynski

Joanna Dura  – Wiceprezes Zarządu

Moim zadaniem w fundacji jest wspieranie działań organizacji, których celem jest m.in. niesienie pomocy bezpańskim, chorym, cierpiącym i porzuconym zwierzętom, a także działalność adopcyjna, zwalczanie zjawiska bezdomności zwierząt, upowszechnianie i ochrona praw zwierząt.

e-mail: j.dura@fundacjajackarutkowskiego.pl

Wiceprezes Zarządu Ds. Ochotniczych Straży Pożarnych Mirosław Buliński

Wykształcenie: wyższe (bezpieczeństwo wewnętrzne i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych)

– Miejsce pracy Państwowa Straż Pożarna JRG 2 Toruń (jednostka specjalistyczna rozpoznania i ratownictwa chemiczno-ekologicznego)

– Naczelnik w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Toporzysku

Zainteresowania – ratownictwo medyczne i drogowe, sport (piłka nożna, siatkówka), nowoczesne rozwiązania techniczne w samochodach.

e-mail: m.bulinski@fundacjajackarutkowskiego.pl